CSMS IASI

Autor Subiect: Peluza Nord Iasi  (Citit de 14957 ori)

PeluzaNord

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 87
    • Vezi Profilul
Re: Peluza Nord Iasi
« Răspuns #30 : Decembrie 02, 2011, 10:07:03 am »
Eu zic sa nu le mai raspundem persoanelor de genul asta, chiar daca au dreptul la exprimare. Nu-i mai bagati in seama! Hai sa ne vedem de-ale noastre, de echipa noastra, sa muncim pentru ea si sa ajungem sus.
Let us die young or let us live forever, We don’t have the power but we never say never...

PeluzaNord

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : Decembrie 03, 2011, 04:44:02 pm »
Ne extindem:
You are not allowed to view links. Register or Login
Let us die young or let us live forever, We don’t have the power but we never say never...

Dani

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
  • Comentaţi vă rog dar nu fiţi proşti!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #32 : Decembrie 07, 2011, 04:28:51 pm »

Andrei.C

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : Decembrie 07, 2011, 09:02:54 pm »
Felicitari ! Din pacate am impresia ca se rup de catre unii afisele in oras.. Am trecut azi prin Piata Unirii si nu mai era niciunul acolo in statie..
Hai Iaaaasuleeee...

PeluzaNord

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Decembrie 07, 2011, 10:26:38 pm »
Felicitari ! Din pacate am impresia ca se rup de catre unii afisele in oras.. Am trecut azi prin Piata Unirii si nu mai era niciunul acolo in statie..
Eu de fiecare data cand trec, ma uit sa vad daca mai sunt. Astazi erau, in jurul orei 15:00. Vom lipi altele in loc, nu-i asta o problema. Puteti face si voi asta.

Dani

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
  • Comentaţi vă rog dar nu fiţi proşti!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #35 : Decembrie 09, 2011, 11:36:36 am »
Si stickerele se rup, dar ..ce stie taranul ce-i sofranul, eu nici de-ale vasluienilor n-am rupt, am lipit peste :D

cosa nostra

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
« Răspuns #36 : Decembrie 09, 2011, 01:14:42 pm »
sant faine afisele...dar te indeamna ...sa sustii POLITEHNICA IASI !!?!?!?!!?...cred ca era mai nimerit sa le puneti pe usa de la... primarie...poate isi aduce aminte cineva ca are de recuperat un palmares...

PeluzaNord

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #37 : Decembrie 09, 2011, 03:17:11 pm »
Intradevar, alea din Piata Unirii au fost dezlipite..

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #38 : Decembrie 09, 2011, 08:43:10 pm »
sant faine afisele...dar te indeamna ...sa sustii POLITEHNICA IASI !!?!?!?!!?...cred ca era mai nimerit sa le puneti pe usa de la... primarie...poate isi aduce aminte cineva ca are de recuperat un palmares...

sau pe sicriul lui gigi !!!...  >:( >:( >:(
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #39 : Decembrie 20, 2011, 10:15:09 am »
Ce cauta stema POLITEHNICII pe afisele voastre?!?! deveniti si voi niste falsi care incercati sa prostiti lumea !

PeluzaNord

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #40 : Decembrie 20, 2011, 03:20:04 pm »
Ce cauta stema POLITEHNICII pe afisele voastre?!?! deveniti si voi niste falsi care incercati sa prostiti lumea !
Cred ca tu esti unul dintre cei care dezlipesc afisele din oras..

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #41 : Decembrie 21, 2011, 09:24:06 am »

Sincer, chiar nu m-au deranjat afisele, si nici nu m-am atins de ele. poate nu ati inteles ca pe mine unul nu ma deranjeaza echipa in sine, sustinatorii ei, etc. Deranjant este incercarea asta agresiva de asociere a acestei echipe cu POLITEHNICA. Deranjant este sa-i vad pe cei care cantau "Pana la moarte, cu Poli pana la moarte/ Si dupa moarte, cu Poli si dupa moarte" sustinand aceasta echipa. Echipa, sustinerea acesteia, este un lucru firesc si liber atata timp cat nu este asociata cu ceea ce iubim noi. Afisele nu m-au deranjat deloc, chiar mi-a placut ca idee, dar m-a deranjat in continuare folosirea stemei Politehnicii, stema care nu are nici o legatura cu sustinerea actualei echipe.

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #42 : Decembrie 21, 2011, 09:45:16 pm »

Deranjant este incercarea asta agresiva de asociere a acestei echipe cu POLITEHNICA. Deranjant este sa-i vad pe cei care cantau "Pana la moarte, cu Poli pana la moarte/ Si dupa moarte, cu Poli si dupa moarte" sustinand aceasta echipa. Echipa, sustinerea acesteia, este un lucru firesc si liber atata timp cat nu este asociata cu ceea ce iubim noi.

Bine punctat !  8)
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

REDU

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
    • Vezi Profilul
« Răspuns #43 : Ianuarie 13, 2012, 07:57:39 am »
Eu zic sa nu le mai raspundem persoanelor de genul asta, chiar daca au dreptul la exprimare. Nu-i mai bagati in seama! Hai sa ne vedem de-ale noastre, de echipa noastra, sa muncim pentru ea si sa ajungem sus.
dar de ce sa nu raspunzi??? doare adevarul???

se aduce vorba ca vai doamne dar si raposata Politehnica Iasi (din 1945) a avut alte nume... ca a facut si a dres... da... dar fuziunea cu unirea 200 Iasi (echipa din liga a 3-a si din aceeasi localitate) a fost facuta pt ca echipa Politehnica Iasi sa nu intre cu minus in noul campionat din cel mai negru an pana acum in 2010.
iar fc lynx iasi... era continurea politehnicii iasi doar ca o schimbare de nume ca dan carlan pe acea vreme era sef peste toti in club si vorba aia "taia si spanzura".

la echipa de fata... o simpla fuzine intre c.s. navoby iasi si tricolorul breaza... o echipa din liga a 5-a din iasi si una de liga a 2-a sau a 3-a (sincer nu ma prea intereseaza) din alt judet!!!
singura legatura dintre csms si navoby... fostul jucator al politehnicii iasi... adi ambrosie... acum s'o reprofilar pe fotbal feminin... daca echipa la baieti nu avem... macar la fete sa fie echipa in prima liga.
voi unde vedeti alte asemanari???
C.S.M.S IASI... pus asa de a mai inchide gura la unii...
datoriile fostei echipe??? nu are rost sa le mai comentam...

nu am nimic personal cu baietii din peluza... pe unii chiar ii respect pt ce fac... a fost decizia lor de a continua... iar la unii de a nu continua...

ma deranjeaza ca si pe gs... incercarea de manipulare ... si pe langa ce spunea el, as mai adauga si prosteala:
se laudau ca fac academie de fotbal... bate vantul :-X
se laudau ca fac echipa in mare parte din ieseni... poate se refereau la juniori :-\
echipa a doua au desfintat-o... juniorii au fost dati afara... 10 ani de munca aruncati pe apa sambetei...
bazele de antrenament... is VARZA.

cine conduce echipa??? gigi nichita
cine a bagat echipa in insolventa??? gigi nichita
cine e disperat ca echipa sa intre in prima liga si sa mai castige un mandat??? ...

« Ultima Modificare: Ianuarie 13, 2012, 08:13:11 am de REDU »
Fotbalul a murit, a rămas doar ură...

cosa nostra

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
« Răspuns #44 : Ianuarie 16, 2012, 06:21:26 pm »
dar de ce sa nu raspunzi??? doare adevarul???

se aduce vorba ca vai doamne dar si raposata Politehnica Iasi (din 1945) a avut alte nume... ca a facut si a dres... da... dar fuziunea cu unirea 200 Iasi (echipa din liga a 3-a si din aceeasi localitate) a fost facuta pt ca echipa Politehnica Iasi sa nu intre cu minus in noul campionat din cel mai negru an pana acum in 2010.
iar fc lynx iasi... era continurea politehnicii iasi doar ca o schimbare de nume ca dan carlan pe acea vreme era sef peste toti in club si vorba aia "taia si spanzura".

la echipa de fata... o simpla fuzine intre c.s. navoby iasi si tricolorul breaza... o echipa din liga a 5-a din iasi si una de liga a 2-a sau a 3-a (sincer nu ma prea intereseaza) din alt judet!!!
singura legatura dintre csms si navoby... fostul jucator al politehnicii iasi... adi ambrosie... acum s'o reprofilar pe fotbal feminin... daca echipa la baieti nu avem... macar la fete sa fie echipa in prima liga.
voi unde vedeti alte asemanari???
C.S.M.S IASI... pus asa de a mai inchide gura la unii...
datoriile fostei echipe??? nu are rost sa le mai comentam...

nu am nimic personal cu baietii din peluza... pe unii chiar ii respect pt ce fac... a fost decizia lor de a continua... iar la unii de a nu continua...

ma deranjeaza ca si pe gs... incercarea de manipulare ... si pe langa ce spunea el, as mai adauga si prosteala:
se laudau ca fac academie de fotbal... bate vantul :-X
se laudau ca fac echipa in mare parte din ieseni... poate se refereau la juniori :-\
echipa a doua au desfintat-o... juniorii au fost dati afara... 10 ani de munca aruncati pe apa sambetei...
bazele de antrenament... is VARZA.

cine conduce echipa??? gigi nichita
cine a bagat echipa in insolventa??? gigi nichita
cine e disperat ca echipa sa intre in prima liga si sa mai castige un mandat??? ...
a punctat bine omul...

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!