CSMS IASI

Autor Subiect: CSMS Iaşi - FK Jagodina, scor final 1 - 2. Pentru ieşeni a înscris Badic  (Citit de 1073 ori)

Echipa din repriza a II-a
: Grahovac - Mitici, Visa, Munteanu, Tiganasu - Dedu, Cretu, L. Mihai, Badic - Marquinho, Veraja
Pentru ieseni a inscris Badic, in minutul 67. Golurile sirbilor s-au marcat in minutele 31 si 76.
Un meci bun, cu o echipa valoroasa, locul al treilea si finalista Cupei in Serbia. "Antrenament util pentru baietii nostri, a spus presedintele executiv", Florin Prunea.
ORA 19:00
Primul 11
: Caparco - Voicu, Mihalache, Plamada, Vladu - Olah, Johnson, Novac - Bosoi, Palimaru, Bole
ORA 18:40
CSMS Iaşi dispută de la ora 19:00, cu o oră mai târziu decât era programat, primul meci de verificare al verii.

Echipa antrenată de Marius Lăcătuş va întâlni echipa din prima ligă sârbă, FK Jagodina, adversarul pe care CFR Cluj îl va avea în turul doi preliminar al Europei League.
Va fi un test puternic pentru CSMS, sârbii terminând sezonul trecut pe locul trei, în spatele echipelor Steaua Roşie Belgrad şi Partizan Belgrad. Cu acest prilej, tehnicianul ieşenilor va testa şi doi jucători care ar putea să acopere posturile considerate deficitare în lotul nou-promovatei în Liga 1.
În cantonamentul echipei CSMS din Slovenia au ajuns în ultimele zile atacantul croat Domagoj Veraja şi mijlocaşul portughez Marco Gomes Rodrigues.