CSMS IASI

Sondaj

Ce facem cu Pandurii?

Victorie
4 (44.4%)
Egal
2 (22.2%)
Infrangere
3 (33.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 9

Votare închisă: August 27, 2012, 09:46:54 am

Autor Subiect: CSMS IASI - Pandurii Tg. Jiu - Etapa 6 (acasa)  (Citit de 5863 ori)

Alias

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Vezi Profilul
Re: CSMS IASI - Pandurii Tg. Jiu - Etapa 6 (acasa)
« Răspuns #15 : August 23, 2012, 04:49:29 pm »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ma refeream la corectarea greselilor gramaticale cu google; cat despre linkurile date de tine, vad un om care il ataca in principal pe simirad si un alt om de afaceri suspectat de o groaza de combinatii cu pamanturi in vaslui. Eu nu incerc sa ii iau apararea lui Nichita pentru ca nu o fi nici el usa de biserica, insa daca ne formam parerea de la trusturi de presa conduse de opozitie si oameni ce au destule motive sa dea intr-un primar, nu vad unde sta credibilitatea in aceste informatii.
Aaa, sa nu uitam de ce jucatori de fotbal vorbim ... au fost multi pe la Iasi cu alte motive decat fotbalul.
Eu am zis-o in nenumarate randuri si tin sa ma repet: performanta unui club va tine intotdeauna de un presedinte capabil. de ce? pentru ca strategiile pe termen lung completate cu un marketing solid pot atrage investitori. Petrolul este cel mai bun exemplu.
Sa vina si Nicu Gheara sa investeasca la Iasi, nu ma intereseaza cat de suspectat, interlop sau politician. SA INVESTEASCA !( ... )

Chill

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : August 23, 2012, 11:52:09 pm »
1. Nu asta era ideea cu suspectat de combinatii cu terenuri, era ideea de posibilitatea cererii unor favoruri care nu i-au fost oferite de unde "cantatul la alta masa";
2. Nu poti oferi oricarui om cu bani echipa datorita unor intamplari prin care s-a mai trecut si prin '96. Copii care au inceput si ei sa tina cu echipa acum nu au de unda sa stie ca vlasov tot asa promisese marea cu sarea si dupa semnatura a vandut tot ...

Concluzie: nu mai puneti botu la trusturi de presa infecte sau jucatori puturosi, noi la iasi am avut intotdeauna "bulan" la specimene fotbalistice rare. cum de cu bergodi s-a putut? la valori ne lipim rar dupa care ii pierdem ... asta e. repet ce-am scris mai sus boldit ...

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : August 26, 2012, 10:45:51 pm »
Rezultat nedrept, atat cat am vazut meciul la Tv... Popica e victima colaterala; chiar nu merita....

Ma intreb insa cat va mai fi tolerat gigi dorohoianul in acest oras !?... Tot ce e plamadit de mana lui are iz de mediocritate, de neputinta, de putreziciune....

R.I.P. POLITEHNICA IASI !!!   8)
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #18 : August 26, 2012, 10:57:06 pm »
:):) La mai multe [infrangeri]!!!! 

In Iasi DOAR POLITEHNICA!

Bergero

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
    • Vezi Profilul
« Răspuns #19 : August 26, 2012, 11:03:19 pm »
Cam asta e....rezultat nedrept...ca si cu Otelul, ca si la Cluj poate.... dincolo de toate astea ramine rezultatul....si punctele... adica lipsa lor....Sa ne amagim ca am avut pina acum un program greu....si chiar asa a fost......Dar de-acum gata.....daca avem pretentii....daca avem singe-n......de-acum incolo trebuie sa incepem sa aducem puncte....pentru ca ceea ce va conta la final vor fi punctele cu echipele de nivelul nostru...adica cu Bistrita, U Cluj, Severin, Viitorul Constanta, Chiajna....cu exceptia meciului cu Steaua de peste doua etape va urma un sir de meciuri cam la.... indemina noastra.....meciuri care ne vor spune cam pe unde suntem...sau ce sperante avem.....sau, mai simplu, daca locul nostru e aici, in prima Liga, sau daca ne-am ratacit, conjunctural vorbind...........

Bergero

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #20 : August 26, 2012, 11:16:22 pm »

[/quote]

Mai tata......daca esti asa fan anti CSMS sau, mai corect, antiIasi..oi fi si tu vreun pui de vasluian ratacit pe la vreo scoala din Iasi (pe care oricum n-o pricepi!!!).... daca te chinuie nostalgiile....nu e nevoie sa intri pe acest forum...stai naibii acolo unde esti...si nu mai pierde timpul pe aici...ramii cu Politehnica ta, viseaza frumos, orgasmic... si scuteste-ne de comentariile tale cretine (scuza-ma, alt cuvint n-am gasit!!), sigur ai o faţă de impins vagoane si un QI de debil..... Zau...locul tau nu e aici....fa o plimbare, trage un fum (de etnobotanice, evident), spala-ti creierul, mai trage un git de votca si...plimba ursul...pe alte forumuri speciale pentru cretini ca tine...Hai., pa (na, ca m-am enervat!!)

Bergero

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #21 : August 26, 2012, 11:26:09 pm »
Un timpit...ne-a bagat in B....pata asta ramine in CV-ul lui oricit ar vrea cretinul s-o stearga cu buretele.......din pacate, chiar daca am jucat mai bine, am pierdut pentru ca n-am avut noroc... si experienta....oricum campionatul e lung...si sa nu creada Grigoras ca va ramine acolo unde este acum....ii recomand sa faca o poza cu clasamentul sa o aiba amintire de aratat nepotilor.....atunci cind Pandurii vor termina campioantul undeva pe locurile 6-8, ii va tine de cald........si sa-si pregateasca o poveste care sa inceapa cu....A fost odata, ca niciodata....

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #22 : August 26, 2012, 11:27:36 pm »

Mai tata......daca esti asa fan anti CSMS sau, mai corect, antiIasi..oi fi si tu vreun pui de vasluian ratacit pe la vreo scoala din Iasi (pe care oricum n-o pricepi!!!).... daca te chinuie nostalgiile....nu e nevoie sa intri pe acest forum...stai naibii acolo unde esti...si nu mai pierde timpul pe aici...ramii cu Politehnica ta, viseaza frumos, orgasmic... si scuteste-ne de comentariile tale cretine (scuza-ma, alt cuvint n-am gasit!!), sigur ai o faţă de impins vagoane si un QI de debil..... Zau...locul tau nu e aici....fa o plimbare, trage un fum (de etnobotanice, evident), spala-ti creierul, mai trage un git de votca si...plimba ursul...pe alte forumuri speciale pentru cretini ca tine...Hai., pa (na, ca m-am enervat!!)
[/quote]

daca nu ma cunosti, mai bine te abtii de la comentarii inutile !

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #23 : August 26, 2012, 11:34:34 pm »
Un timpit...ne-a bagat in B....pata asta ramine in CV-ul lui oricit ar vrea cretinul s-o stearga cu buretele.......din pacate, chiar daca am jucat mai bine, am pierdut pentru ca n-am avut noroc... si experienta....oricum campionatul e lung...si sa nu creada Grigoras ca va ramine acolo unde este acum....ii recomand sa faca o poza cu clasamentul sa o aiba amintire de aratat nepotilor.....atunci cind Pandurii vor termina campioantul undeva pe locurile 6-8, ii va tine de cald........si sa-si pregateasca o poveste care sa inceapa cu....A fost odata, ca niciodata....

Man, traim realitati diferite... grigoras nu ne-a bagat in B, grigoras ne-a desfiintat !!!...

POLITEHNICA IASI nu este axmu sau csms !!!...  8) 8) 8)
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

R9

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #24 : August 26, 2012, 11:38:14 pm »
Pentru GS - NU PROVOCA !

Sa-ti reamintesc in ce galerie erai in 2005 pe la Vaslui ?!

Chill

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
    • Vezi Profilul
« Răspuns #25 : August 27, 2012, 12:37:19 am »

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #26 : August 27, 2012, 09:21:07 am »
Incetati cu off-topic`urile!

Parere personala dupa meciul de ieri:

Irimia - A jucat excelent , a scos multe mingi pe care apararea noastra a fost incapabila de a face acelasi lucru. A stiut sa indrume linia defensiva.
Cretu - Imperial! I`ar putea da clasa lui Gardos , daca nu avea mici ezitari.
Tincu - Omu potrivit la locul potrivit , a prins curaj , si s`a sincronizat cu Alex Cretu
Onofras - Are ambitie doar dupa ce o parte a stadionului il fluiera , ar trebui sa fie mai ambitios de cand iese de la vestiare
Straton - A scos cateva mingi care puteau arata diferenta de pe tabela , in unele faze a fost mai absent
Vladu - Imi place . Se demarcheaza , are viteza , dar si mici ezitari.
Keita - A reusit sa dribleze partea dreapta cum a vrut el. Are viteza si trage de el chiar si cand e vlaguit
Tudor - A fost cam absent in meciul de aseara... A avut cateva faze , dar pasele nu i`au iesit cum a vrut el
Ionescu - Face tot posibilul ca echipa adversa sa nu ajunga in careu! A ajuns de nenumarate ori in aparare si imi place asta , chiar daca riscul sa se extenueze mai repede este si mai ridicat.
Patulea - Excelent! E bataus , pase bune , dar in prima repriza nu prea a fost ajutat in atac.... In a doua repriza a avut mici ezitari.
Herghelegiu - Se arunca inainte , desi nu e sigur pe el. A avut ocazii , dar nu a profitat de ele cum trebuie.
Petrovic - A intrat cam tarziu...

Per total echipa a jucat foarte bine , nefavorizata de arbitraj , in prima repriza au fost 2 faze consecutive in careu la care se putea acorda ceva... dar uneori ori sunt prea amabili cu coechipierii si le ofera mingea cand ei au culoar sa suteze ...ori le este frica sa suteze...
« Ultima Modificare: August 27, 2012, 09:23:18 am de Chhidori »
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

vicu_09

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
« Răspuns #27 : August 27, 2012, 10:18:50 am »
Aseara am mers pentru prima data la un meci al echipei, de cand s-a transformat in ACSMU si apoi CSMS ....
Ce pot spune este ca  cei de la Pandurii nu au aratat nimic din ceea ce au aratat pina acum.... nu au aratat ca merita locul in clasament.
In alta ordine de idei, noi am jucat destul de bine, Onofras, din pctul meu de vedere a facut figuratie pe teren.... Keita mi-a placut foarte mult, a fost unul din cei mai activi jucatori. De asemeni, Irimia, a fost sigur pe el in interventii, s-a descurcat foarte bine....
Rezultatul a fost nedrept, desi pe finalul meciului s-a vazut clar ca noi am cam terminat benzina si asteptam fluierul de final. Si asta ne-a costat. Am pierdut 3 pcte, am pierdut 1 pct care in orice caz era mai bun decat 0 pcte.
Sper ca la Bistrita sa avem 3 pcte asigurate

bobcox

• Vizitator
« Răspuns #28 : August 27, 2012, 01:09:53 pm »
Rezultat nedrept, atat cat am vazut meciul la Tv... Popica e victima colaterala; chiar nu merita....

Ma intreb insa cat va mai fi tolerat gigi dorohoianul in acest oras !?... Tot ce e plamadit de mana lui are iz de mediocritate, de neputinta, de putreziciune....

e simplu raspunsul tau: gigi dorohoianul (care se aude prin presa ca a colaborat si cu securitatea) va fi tolerat in acest oras atata timp cat unii(si sunt foarte multi din pacate) vor pune botul la pomenile electorale: mici, bere, inaugurari la lucrari nefinalizate (a se vedea cazul pasajului de la hala centrala), ziua familiei (care intotdeauna pica in campanie electorala ce coincidenta), gratuitati pe transport cui nu merita si asa mai departe.....toate astea fiind pe BANII PUBLICI, nu pe cei personali ai lui nichita. el nu da niciun leu la pomeni sau la fotbal

revenind la meciul de aseara...la faza cu patulea cand a fost faultat in careu. este usor asemanatoare cu cea de la penalty-ul acordat Petrolului la Iasi. Atunci atacantul prahovean a fost faultat pe stanga, acum Patulea a fost "luat" de pe dreapta. Unde este echidistanta arbitrilor ?

In baremurile alea umflate pe nedrept (pentru unii arbitri) ? Sa nu uitam ca baremurile nu sunt impozitate de stat, deoarece aceasta meserie nu exista in nomenclatorul de meserii. Plus ca majoritatea arbitrilor au si la alte job-uri pe langa arbitraj. Arbitreaza cum arbitreaza un meci, iau banii si pleaca acasa, bagandu-mi de cele mai multe ori in munca jucatorilor si a antrenorilor

bobcox

• Vizitator
« Răspuns #29 : August 27, 2012, 01:13:53 pm »

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!