CSMS IASI

Autor Subiect: Messi vs. Ronaldo?  (Citit de 1071 ori)

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
Messi vs. Ronaldo?
« : Iunie 24, 2012, 05:48:50 pm »
Din moment ce am vazut "Monden" si "Discută aici ce mai fac "vedetele" din sport." ... am zis sa deschid un topic cu subiectul asa numitei "rivalitati" sau "intreceri" dintre Messi si C.Ronaldo... Voi ce parere aveti? Inutil? Daca nu, cine credeti ca e mai bun?

You are not allowed to view links. Register or Login
« Ultima Modificare: Iunie 24, 2012, 05:51:56 pm de Chhidori »
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

Chill

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
    • Vezi Profilul
Re: Messi vs. Ronaldo?
« Răspuns #1 : Iunie 24, 2012, 08:07:41 pm »
Este un subiect foarte controversat, deoarece sunt 2 jucatori diferiti din foarte multe puncte de vedere. Ronaldo a confirmat la toate echipele la care a fost, Messi a jucat doar la Barca. Astfel nu putem sti cum ar reactiona la alt colectiv, campionat, mentalitate. Amandoi au avut parte de suisuri si urcusuri, de multe ori petrecandu-se cumva alternativ.
Tot ce stiu e urmatorul lucru: un Ronaldo cu seriozitatea lui Messi, nu ar avea nevoie de un astfel de topic.

« Ultima Modificare: Iunie 24, 2012, 11:02:50 pm de Chhidori »

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
Re: Messi vs. Ronaldo?
« Răspuns #2 : Iunie 24, 2012, 11:03:00 pm »
You are not allowed to view links. Register or Login
Este un subiect foarte controversat, deoarece sunt 2 jucatori diferiti din foarte multe puncte de vedere. Ronaldo a confirmat la toate echipele la care a fost, Messi a jucat doar la Barca. Astfel nu putem sti cum ar reactiona la alt colectiv, campionat, mentalitate. Amandoi au avut parte de suisuri si urcusuri, de multe ori petrecandu-se cumva alternativ.
Tot ce stiu e urmatorul lucru: un Ronaldo cu seriozitatea lui Messi, nu ar avea nevoie de un astfel de topic.

Intr`adevar Ronaldo are talent , insa asemanarea seriozitatii lui Messi cu "aerele de vedeta" ale lui CR ... sunt inutile.
Messi a facut fata tuturor echipelor pe care le`a intalnit...chiar si in campionatele europene si mondiale, insa Ronaldo a avut nevoie de timp de acomodare.
De asta eu consider ca Ronaldo mai are de lucrat pentru a fii cel putin egalul lui Messi.
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!