CSMS IASI

Autor Subiect: colaborare CSMS Iasi - Stiinta Miroslava  (Citit de 8482 ori)

bobcox

• Vizitator
colaborare CSMS Iasi - Stiinta Miroslava
« : August 24, 2012, 09:54:48 am »
Buna ziua !

Deschid un nou topic in speranta ca se va realiza o colaborare f buna si eficienta intre cluburile CSMS Iasi si Stiinta Miroslava. Rog adminul ca aceasta propunere sa ajunga si la conducere.

Stiinta Miroslava este nou-promovata in liga a III-a si va incepe campionatul cat de curand. Acum vreo 3 saptamani, citeam o declaratie a antrenorului si fostului jucator la Politehnica Iasi, Florin Croitoru, cum ca ei nu au facut nicio achizitie de jucatori, nu au bani multi, unii jucatori cer mult, eternele probleme.

Ma gandesc ca juniorii de la CSMS Iasi cum ar fi Huma, Gorovei, Crenganis dar si altii, care momentan nu prind 18-le Iasului, ar putea juca pentru ceva timp acolo. Distanta nu este mare intre Iasi si Miroslava, plus ca ar fi bine si pentru ei, trecerea de la juniorat la Liga I fiind mai accesibila daca ar juca si in liga a 3-a.

Sa nu uitam ca CSMS-ul nu ar echipa satelit, iar Miroslava ne-ar putea ajuta, fiind un ajutor reciproc. De asemenea cand Buhusi, Paul Catalin Tincu sau Palimaru jucau deja in prima liga se infoca ca nu au destule meciuri in ligile inferioare(mai ales la Buhusi).

Poate va fi de bun augur aceasta colaborare. In speranta ca aceasta propunere va ajunge si la conducerea clubului nostru, va multumesc anticipat si va salut !

Chill

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 56
    • Vezi Profilul
Re: colaborare CSMS Iasi - Stiinta Miroslava
« Răspuns #1 : August 24, 2012, 10:59:07 am »
Tot respectul pentru ce se incearca la Miroslava insa, liga a 3 a nu este un nivel unde trebuie sa se rodeze un jucator. Ei pot fi imprumutati in liga a 2 a unde ar avea mult mai multe de invatat.

bobcox

• Vizitator
« Răspuns #2 : August 24, 2012, 06:29:23 pm »
ok, ar fi ideal in liga a 2-a. dar la ce echipa, nu vezi ca echipele se desfiinteaza pe capete ?
la botosani deja sunt destui jucatori (au venit si 12 jucatori de la fcm bacau), doar la rapid cfr suceava sa se duca dar si acolo sunt probleme.

raman la parerea mea: decat sa faca tusa prin tribune la iasi, mai bine in liga a 3-a daca nu a 2-a

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : August 25, 2012, 12:42:15 pm »
You are not allowed to view links. Register or Login
ok, ar fi ideal in liga a 2-a. dar la ce echipa, nu vezi ca echipele se desfiinteaza pe capete ?
la botosani deja sunt destui jucatori (au venit si 12 jucatori de la fcm bacau), doar la rapid cfr suceava sa se duca dar si acolo sunt probleme.

raman la parerea mea: decat sa faca tusa prin tribune la iasi, mai bine in liga a 3-a daca nu a 2-a

Ar fii o idee buna ca echipa sa aiba un satelit ... sunt numai jucatori tineri in ligile inferioare
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

bobcox

• Vizitator
« Răspuns #4 : August 31, 2012, 09:45:33 am »
incepe liga a III-a

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : August 31, 2012, 07:59:48 pm »
Ce lot are Miroslava; este vreun ex-politehnist in echipa ?... Si cine este antrenor ?... Unde isi disputa meciurile de acasa ?... Cine poate da mai multe detalii ?...
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

bobcox

• Vizitator
« Răspuns #6 : August 31, 2012, 09:06:13 pm »
Stiinta Miroslava va juca in acest tur la Uricani, in retur se spera ca baza din Miroslava sa fie gata, urmand a se juca acolo.
Antrenor principal este Florin Croitoru, fostul jucator  al Politehnicii Iasi, iar antrenor secund este Petru Sinescu.

despre jucatori, nu prea sunt cunoscuti, dar sunt ceva varfuri
iata un articol de azi, 29-08

De partea cealalta, Stiinta Miroslava nu are stabilit aproape nimic, nereusind sa obtina semnatura unor jucatori de perspectiva, chiar daca acestia au facut numeroase antrenamente alaturi de echipa. Astfel, jucatori care au evoluat in trecut in Liga III, au preferat sa mearga la Foresta Ciurea sau Viitorul Tg. Frumos, considerand mai stabile sumele de bani ce le primesc de la Liga IV! Totusi, Miroslava are un lot bun si tinand cont ca nivelul ligii a III a scazut mult fata de sezoanele anterioare, acestia pastreaza sanse de a reusi mentinerea in acest esalon.

de asta ziceam sa trimitem cativa jucatori la miroslava, se roteaza si ei, se ajuta si miroslava sa ramana in liga a III-a

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Septembrie 08, 2012, 02:07:51 pm »
Liga III – Seria 1: SC Bacau – Stiinta Miroslava 2-0!

Stiinta Miroslava a aliniat la start urmatoarea formula: Ciprian Bargan; Gherasim ‘Buza’, Andrei Bursuc, Danut Tacutanu, Barbu ‘Banel’; Horatiu Popa, Florin Lupu, Costel Grigoriu, Max Dumitriu; Cristi Ungureanu si Alin Cruceanu.

“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

abc

• Vizitator
« Răspuns #8 : Septembrie 28, 2012, 03:06:14 pm »

abc

• Vizitator
« Răspuns #9 : Septembrie 28, 2012, 10:07:34 pm »
Ştiinţa Miroslava - Sporting Suceava 1-2
Brânzei (26) / Buziuc (56 - pen.), Vl. Stănescu (90)

din pacate miroslava a pierdut pe finalul meciului  :( :( :(

abc

• Vizitator
« Răspuns #10 : Noiembrie 05, 2012, 08:20:02 am »

abc

• Vizitator
« Răspuns #11 : Noiembrie 09, 2012, 11:11:14 am »
kerezsy va ramane arbitrul la minifotbal

abc

• Vizitator
« Răspuns #12 : Noiembrie 12, 2012, 08:21:45 am »

abc

• Vizitator
« Răspuns #13 : Februarie 13, 2013, 09:07:39 am »

abc

• Vizitator
« Răspuns #14 : Februarie 21, 2013, 09:25:02 am »
ambitii mare la miroslava, asta e de bine

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!