CSMS IASI

Autor Subiect: DEZBATERE- cine si de ce sustine CSMS Iasi vs cine si de ce NU sustine CSMS Iasi  (Citit de 7491 ori)

Flappy

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Vezi Profilul
Re: DEZBATERE- cine si de ce sustine CSMS Iasi vs cine si de ce NU sustine CSMS Iasi
« Răspuns #15 : Septembrie 27, 2012, 06:56:55 pm »
A tacut domnul admin :))

abc

• Vizitator
Re: DEZBATERE- cine si de ce sustine CSMS Iasi vs cine si de ce NU sustine CSMS Iasi
« Răspuns #16 : Septembrie 30, 2012, 08:25:56 am »
You are not allowed to view links. Register or Login

ca tot vorbeati de Timisoara... oare cat de relevante sunt comparatiile? Poate daca Poli a noatra ar fi fost in liga 5 nu ar fi fost l fel, dar ar fi avut abia atunci adevaratii suporteri langa ea!

Iar vorbesti prostii si iti voi demonstra de ce.

Iti amintesc (stii sigur) ca in sezonul imediat urmator in care Poli a retrogradat si a fost dezafiliata, in liga a 5-a a aparut o echipa a suporterilor, Suporter Club Politehnica Iasi, echipa la care jucau suporteri ai Politehnicii. Echipa a jucat pe terenul tepro, iar la meci nu veneau decat 10-15 oameni, maxim 20.

Asa ca ce spui tu ca daca era Poli era in liga a 5-a era altceva, e o prostie. Si nici suporteri adevarati nu am vazut sa fi fost si sa-i fi sustinut pe jucatori asa cum o fac cei din Timisoara. Oricum echipa a rezistat doar un tur, parca, retragandu-se la un moment dat din competie.

Si inca ceva..am zis de Timisoara si am facut o comparatie cu ei, referindu-ma doar la faptul ca ei au avut parte de 3 hibrizi la ei in oras, noi la doar unul (inca) !

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Septembrie 30, 2012, 10:36:40 am »
te rog frumos... lasa-ma cu respectiva echipa.... comparatia nu e elocventa deloc ;) intreaba-te de ce nu a mers respectiva echipa, de ce mergeau doar 15-20 de oameni la meiurile ei...;)

abc

• Vizitator
« Răspuns #18 : Septembrie 30, 2012, 04:41:34 pm »
te rog frumos... lasa-ma cu respectiva echipa.... comparatia nu e elocventa deloc ;) intreaba-te de ce nu a mers respectiva echipa, de ce mergeau doar 15-20 de oameni la meiurile ei...;)

alta echipa a suporterilor s-a infiintat in momentul respectiv ? raspuns: NU

si ce avea acea echipa ? era si ea un hibrid de breaza  ;D ;D ;D ??? sau nu erau baietii/colegii tai  ;) ?
« Ultima Modificare: Septembrie 30, 2012, 04:58:21 pm de abc »

cosa nostra

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
    In trecutul nu prea indepartat...un viceprimar si un primar(nu dam nume...persoane importante)sustineau sus si tare ca "FC POLITEHNICA IASI 1945 este un brand al Iasului"...nush cum sa facut dar brandul FC POLITEHNICA IASI 1945 l-au bagat in INSOLVENTA!!!! mari oameni,mari caractere...CARACTER ZERO...admine...in Iasi doar FC POLITEHNICA IASI 1945 !!!...
   Stii de ce???...Iordache,Costas,Naste,Bucu,Dohot,Campeanu,Deleanu,Lupulescu,Topolinschi,Oprea,V Marica,Anton,Didi Florean,
Gigi Munteanu,Ciocarlan,Sigmirean,Romila,Ianul,Simionas,Sertov,Dobrea,Kereszy,Pancu,Paraschiv,Danila,Moldovan,Miclos,Sofian,
Onut,Branet,Biro...si imi cer scuze fata de cei care nu i-am mentionat...DE ASTA ADMINE IUBIM FC POLITEHNICA IASI 1945 !!!
  Am mers la stadion de mic copil ptr POLITEHNICA mea Iubita,am cantat,am plans...dar acum nu ma leaga nimic de aceasta echipa csms...

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
    In trecutul nu prea indepartat...un viceprimar si un primar(nu dam nume...persoane importante)sustineau sus si tare ca "FC POLITEHNICA IASI 1945 este un brand al Iasului"...nush cum sa facut dar brandul FC POLITEHNICA IASI 1945 l-au bagat in INSOLVENTA!!!! mari oameni,mari caractere...CARACTER ZERO...admine...in Iasi doar FC POLITEHNICA IASI 1945 !!!...
     Am mers la stadion de mic copil ptr POLITEHNICA mea Iubita,am cantat,am plans...dar acum nu ma leaga nimic de aceasta echipa csms...

8) 8) 8)

“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

FlorinS

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
    • Vezi Profilul
Intersant interviul cu Mihai Pintilii:

"- Mihai, de ce un jucător suficient de bun pentru echipa naţională apare la acest nivel abia la 27 de ani?
- Eu nu mi-am pus niciodată întrebarea asta. Poate s-a întîmplat aşa fiindcă n-am prea avut şanse la copii şi juniori. N-am prins loturi de juniori, n-am făcut parte din nici o "naţională" de tineret. Am mai sărit peste etapele de juniorat.

- Ai sărit din cauza ta?
- Se făcea selecţia cum se făcea, adică nu pe corecte, şi atunci, eu mai renunţam, mă duceam în altă parte. N-am renunţat la fotbal nici o clipă, că-mi plăcea prea mult. Jucam zi de zi, dar principiile erau altele: mai apărea tatăl cuiva cu sacoşele şi copilul juca titular. Eu n-aveam acasă o situaţie deosebită, deci n-am putut să prind echipa aşa. Mai ales în provincie, asta era situaţia, nu mă băga nimeni în seamă. Şi nu e vorba doar despre oraşe mici, că eu eram în Iaşi, un oraş destul de mare!"

sergiu.

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Fotbalul a murit .....
    • Vezi Profilul
crezi ca acum nu e la fel??? ... de asta intrun oras asa mare ca iasi nu se poate dezvolta un centru de copii si juniorii din cauza acelor asa zisi "antrenori" .... eu cred si sunt sigur ca sunt multi copiii talentati la fotbal da fara situatie financiara buna si de asta nu sunt bagati in seama ....

abc

• Vizitator
dupa revolutie s-au mai schimbat "strategiile".
plus ca nu toti antrenorii fac in acest fel !

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
Care este explicatia declaratiei primarului de dupa victoria csms-ului de la medias ?!... 

Primarul i-a replicat presedintelui, care a afirmat dupa jocul de la Medias ca echipa este lasata singura. "Echipa nu a fost, nu este si nu va fi niciodata singura! Victoria de la Medias este a lui Ciobotariu, a jucatorilor si a celor care tin la aceasta echipa, in timp ce Prunea s-a straduit sa o inmorminteze" a spus primarul Iasiului.
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

abc

• Vizitator
din nou nichita se dezice de prietenii sai, asa cum ii cere "contextul"...asa s-a intamplat si in cazul lui popa, unde, dupa ce au fost buni prieteni foarte mult timp, a intervenit brusc o prapastie intre cei 2.

acum e la fel cu prunea

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!