CSMS IASI

Autor Subiect: Jucatori de pastrat / de scapat  (Citit de 7730 ori)

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
Re: Jucatori de pastrat / de scapat
« Răspuns #15 : Decembrie 13, 2011, 10:01:34 pm »
Incredibil; s-a renuntat si la Paul Tincu... Pai baiatul asta si-a rupt picioarele pentru echipa care reprezinta Iasul si acum, drept multumire, primeste si un sut in fund...  Bine ca sunt pastrati mercenari ca Nalati, Orac sau Vatavu care nu joaca nimic si incaseaza sume colosale pentru Divizia B... :-[
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

csmspoli

• Full Member
  • Mesaje postate: 146
    • Vezi Profilul
« Răspuns #16 : Decembrie 28, 2011, 03:04:45 pm »
n-ar fi trebuit sa se renunte la ieseni

ghettou__dacia

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #17 : Iunie 06, 2012, 11:10:17 pm »
Deschidem lista cu:
1. Nalati si Orac  -Doamne Ajuta sa scapam de ei !
2. Haisan - despre care nu am auzit prea multe lucruri bune...
3. Straton - care a fost o umbra in retur.

Alte propuneri ?...  8)
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #18 : Iunie 19, 2012, 09:23:08 am »
You are not allowed to view links. Register or Login
Deschidem lista cu:
1. Nalati si Orac  -Doamne Ajuta sa scapam de ei !
2. Haisan - despre care nu am auzit prea multe lucruri bune...
3. Straton - care a fost o umbra in retur.

Alte propuneri ?...  8)

Prunea a declarat ca "La finalul sezonului trecut s-a stabilit ceva, acum suntem siguri doar de plecarile lui Marjanovic si Haisan."
Orac oricum nu mai este la echipa , iar Straton si Nalati daca nu pleaca...sigur o sa faca tusa.
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

abc

• Vizitator
« Răspuns #19 : Octombrie 18, 2012, 09:16:31 am »
aduc la viata un topic mai vechi, dar nu am gasit alt loc unde sa postez urmatorul link

iata ce a facut nesimtitul si jigodia de grozavu, a distrus clubul, bine ca a plecat la timp. vorba lui popa: daca mai ramanea grozavu retrogradam din liga a II-a, nu promovam in sezonul trecut !!!

ce se mai aude de orac ? si el era un jucator cu salariu baban si facea tusa si din cauza unei accidentari
« Ultima Modificare: Octombrie 18, 2012, 09:20:37 am de abc »

Chhidori

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Mesaje postate: 305
  • Alaturi de echipa!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #20 : Octombrie 20, 2012, 08:03:53 am »
aduc la viata un topic mai vechi, dar nu am gasit alt loc unde sa postez urmatorul link

iata ce a facut nesimtitul si jigodia de grozavu, a distrus clubul, bine ca a plecat la timp. vorba lui popa: daca mai ramanea grozavu retrogradam din liga a II-a, nu promovam in sezonul trecut !!!

ce se mai aude de orac ? si el era un jucator cu salariu baban si facea tusa si din cauza unei accidentari

Orac nu a mai fost pastrat inca din returul cand am promovat
~ They'll call me freedom, just like a wavin' flag ~

abc

• Vizitator
« Răspuns #21 : Octombrie 22, 2012, 08:03:06 am »
stiu ca nu a mai fost pastrat, dar dupa ce a plecat de la iasi (dupa aceea accidentare) a reclamat clubul la comisiile federale. cazul se judeca la un moment dat.

ma gandeam ca poate cineva mai stie de el, ce s-a intamplat cu acel proces, de asta am adus aminte de el

sergiu.

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Fotbalul a murit .....
    • Vezi Profilul
« Răspuns #22 : Octombrie 25, 2012, 11:29:52 am »
am si eu o curiozitate de ce au fost adusi Mihalachioae si Curiliuc ??? am scapat de Gado si nu stiu mai cine si ii tin pe alti??

ghettou__dacia

• Full Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #23 : Octombrie 26, 2012, 10:20:08 pm »
Din echipa actuala a csms-ului, doar Irimia, Milea si Keita ar fi avut sanse sa faca parte din lotul POLITEHNICII IASI ! Restul sunt morti in cada... Inclusiv ex-politehnistii straton, petar sau onofras, care sunt niste UMBRE ALE TRECUTULUI....
Sigur, nu-i includ aici si pe copiii POLITEHNICII IASI - Cretu, Avramia, Badic sau Herghelegiu - de care nu ma voi lega niciodata !  8) 8) 8)
(Sigmund Freud)

lucian_iasi

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
    • Vezi Profilul
« Răspuns #24 : Octombrie 27, 2012, 01:58:35 pm »
Irimia e cel mai bun jucator al CSMS-ului....si in debutul sezonului a jucat Lungu pana ne-a mancat cateva meciuri

abc

• Vizitator
« Răspuns #25 : Octombrie 27, 2012, 05:25:30 pm »
Din echipa actuala a csms-ului, doar Irimia, Milea si Keita ar fi avut sanse sa faca parte din lotul POLITEHNICII IASI ! Restul sunt morti in cada... Inclusiv ex-politehnistii straton, petar sau onofras, care sunt niste UMBRE ALE TRECUTULUI....
Sigur, nu-i includ aici si pe copiii POLITEHNICII IASI - Cretu, Avramia, Badic sau Herghelegiu - de care nu ma voi lega niciodata !  8) 8) 8)

ai dreptate.
straton nu se regaseste, la petar se vede ca nu a jucat in primavara, onofras din prea mult exces de zel da rateuri, poate putina luciditate si calm nu i-ar strica.

sergiu.

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
  • Fotbalul a murit .....
    • Vezi Profilul
« Răspuns #26 : Octombrie 31, 2012, 04:34:45 pm »
ar trebui sa inceapa sa joace cu jucatori pana in 23-24 de ani tineri si sa ii pregateasca de liga 2 . sa le dea o sansa si celor ca huma gorovei crenganis mihalachioae curiliuc .... si sa mai aduca jucatori tineri din liga 2

abc

• Vizitator
« Răspuns #27 : Noiembrie 01, 2012, 12:52:30 pm »
ar fi trebuit demult facuta treaba asta, dar la iasi intotdeauna s-a facut pe dos  ;)

pictorul

• Vizitator
« Răspuns #28 : Iulie 04, 2013, 08:29:07 am »
Cititi si va minunati (in sens negativ) ceea ce au putut sa faca magarul de Grozavu, ce contracte a putut sa faca pentru unii (Nalati, Florea si altii), iar pentru Avramia, Herghelegiu si Badic le-a dat niste firimituri  :-\

serg1o

• Full Member
  • Mesaje postate: 102
    • Vezi Profilul
« Răspuns #29 : Iulie 04, 2013, 08:45:03 am »
Cititi si va minunati (in sens negativ) ceea ce au putut sa faca magarul de Grozavu, ce contracte a putut sa faca pentru unii (Nalati, Florea si altii), iar pentru Avramia, Herghelegiu si Badic le-a dat niste firimituri  :-\

se vede ca nu prea le ai cu fotbalul... un jucator care termina junioratul este obligat sa semneze cu , clubul care la format un contract pe minim 1200 de lei si nu cred ca nici un club nu ofera mai mult....

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!