CSMS IASI

Autor Subiect: Jucatori de pastrat / de scapat  (Citit de 7685 ori)

pictorul

• Vizitator
Re: Jucatori de pastrat / de scapat
« Răspuns #30 : Iulie 06, 2013, 05:20:46 pm »
tu cred ca nu stii sa citesti. in primul rand acel link l-am postat pentru a demonstra cum unii jucatori (nalati, florea, gado si altii) au fost tratati preferential in detrimentul jucatorilor ieseni (Herghelegiu, Avramia, Badic).

in al 2-lea rand daca ar fi fost interes din partea clubului, cei din conducere puteau sa le mareasca contractele, nu sa se trezeasca acum ca i-ar putea pierde.

asa ca ciocu mic cu vorbele aruncate la misto ! ;)

andyis

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : Iulie 12, 2013, 09:46:02 am »
You are not allowed to view links. Register or Login
ce sa mai spun..

pictorul

• Vizitator
« Răspuns #32 : Iulie 12, 2013, 02:53:54 pm »
Sa ii luam pe rand

Moutinho - in afara de un gol si o pasa de gol nu a impresionat cu nimic atata timp cat a stat pe la Iasi. A papat BANII PUBLICI DEGEABA asa ca poate sa plece linistit.

Mitic - un jucator bunicel, a evoluat binisor in cateva partide, mult mai bine decat portughezul. In schimb am vazut ca antrenorul incearca cativa tineri pe postul lui, asa ca avand in vedere varsta cam inaintata, 29 ani, pot sa afirm ca nu e o pierdere.

Gado - un mercenar, care alatura de Florea si Nalati, nu au facut altceva decat sa isi primeasca salariile si prime babane, salarii care au fost semnate de fostul manager grozavu. Oare care a fost partea lui grozavu ?? ;)

Badic, Herghelegiu, Avramia - jucatori foarte tineri carora impresarul le-a pus idei in cap si care vor sa scape cica de Iasi. Dar Florin Prunea  da asigurari ca nu se va intampla asa. Trebuie pastrati cu orice pret !

Onofras - am citit azi in editia online a Ziarului de Iasi ca sunt sanse mari ca sa semneze in continuare pentru Iasi.

Gorovei - m-a surprins informatia aparuta initial in editia online a Evenimentului. Cum e posibil sa plece asa de usor ???

In concluzie, ce sa zic...sper ca oamenii din conducere sa se trezeasca si sa nu ii piarda pe jucatorii ieseni (Onofras, Badic, Herghe, Avramia si Gorovei). Vom trai si vom vedea ! :)

serg1o

• Full Member
  • Mesaje postate: 102
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : Iulie 12, 2013, 03:59:47 pm »
bunaziua iasi a fost tot timpul impotriva echipei de fotbal asa ca nu va mai luati dupa toti prosti .... nu mai stiu in ce ziar am citi si a zis onofras ca nu a vorbit cu nimeni inafara de prunea asa ca sa nu mai manance .... aia de la bzi

pictorul

• Vizitator
« Răspuns #34 : Iulie 12, 2013, 06:03:06 pm »
Pe Ziarul de Iasi, cum am spus si eu anterior, Onofras a declarat ca nu a vorbit cu nimeni decat cu Florin Prunea

Oricum nu ne ramane decat sa speram ca persoanele din conducere sa fie capabile sa pastreze adevaratii jucatorii, incepand de la Onofras si terminand cu tinerii Badic, Herghelegiu, Avramia si Gorovei

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!