CSMS IASI

Autor Subiect: Jucatori de pastrat / de scapat  (Citit de 7954 ori)

admin

• Administrator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 121
    • Vezi Profilul
Jucatori de pastrat / de scapat
« : Noiembrie 20, 2011, 01:09:52 pm »
Se apropie finalul turului.
Ce jucatori trebuie pastrati la echipa, la ce jucatori ar trebui sa se renunte in pauza de iarna?

Daniel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
    • Vezi Profilul
Re: Jucatori de pastrat / de scapat
« Răspuns #1 : Noiembrie 20, 2011, 06:00:45 pm »
Balan,Straton,R.Tincu,Ciucur,Onofras,Gado,C.Tudor,Balba plus cei din propria pepiniera:Badic,Avramia si Herghelegiu...Restul..Sanatate! Cu acesti jucatori..care sa li se alature 5-6 jucatori de valoare..si cu inca 2-3 juniori putem forma o echipa valoroasa!Nu cred ca vom promova anul acesta pentru ca nu suntem pregatiti de Liga 1..dar in acest retur putem forma in acest fel o echipa care sa promoveze anul viitor lejer in prima liga..si acolo sa nu se zbata in zona retrogradarii si macar in zona de mijloc a clasamentului!Sper ca cei din conducere sa ia cele mai inspirate decizii in privinta echipei!

Daniel

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Noiembrie 20, 2011, 06:04:17 pm »
P.S. Ar merita o sansa si P.Tincu..dar si B.Ghiceanu care e un atacant bun,anul trecut dadea goluri..acum nu stiu ce se intampla cu el.

R9

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Noiembrie 21, 2011, 10:05:13 pm »
Jucatorul care va pleca sigur in vara lui 2012 va fi Nichita.

relansat

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Noiembrie 21, 2011, 10:21:36 pm »
Uitandu-ma la ultimele meciuri, pot spune ca imi place mult Herghelegiu. Nici Onofras nu e de lepadat, tre' sa avem un batran intelept in echipa, in jurul caruia sa se construiasca echipa. Ciudat, o groaza de investitii, salarii mari pentru liga secunda, o serie banala, cu echipe slabe, si o insiruire de rezultate sub orice critica. Si mai urat de atat stiti ce e? Am vazut peste 20 partide pe Emil Alexandrescu (per total), insa in afara de ACSMU-Petrolul 3-1, zau ca nu pot gasi un meci in care sa pot spune ca ai nostri au jucat ceva fotbal.
Blog personal: You are not allowed to view links. Register or Login

Andrei.BF

• Vizitator
« Răspuns #5 : Noiembrie 22, 2011, 06:57:10 am »
You are not allowed to view links. Register or Login

SUPER_MOLDAVIA

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Noiembrie 22, 2011, 05:38:50 pm »

„Iaşul a fost o variantă reală, dar ca eu să fiu acolo trebuia să vin cu banii mei din postura de angajat”.  declaratie aparuta si pe sport.ro

DECI ..........

R9

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Noiembrie 23, 2011, 03:38:24 am »
La Sport.ro, Porumboiu a zis ca nu va cumpara niciodata Rapidul (nu va da 20-30 de mil). A spus ca a discutat de mai multe ori cu primarul Iasiului (pana in vara viitoare a lui 2012) si a zis ca nu poate fi o marioneta care sa aduca banii de acasa si sa fie gestionati de altcineva....In caz de nu stiati, unul dintre baietii lui Porumboiu sta in Iasi, mai precis in Copou, asta ar fi un argument in plus. Sunt curios sa vad ce se va intampla cu echipa asta infiintata in 2010, cand la carma ei nu va mai fi NICHITA. Ori ne ducem de rapa si nu mai existam la fotbal, ori preia cineva aceasta echipa si cu un proiect serios sa crestem in timp.

Daniel

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Noiembrie 23, 2011, 10:34:36 am »
Ar fi ceva de vis sa preia echipa Adrian Porumboiu!Nu cred ca ar da vreun ban..ci doar ar investi..dar nu cred eu ca lasa el o echipa care se lupta la titlu si are sanse mari sa ajunga in primavara europeana..pentru csms.Pacat!acum puteam fi noi in locul Vasluiului sau chiar al Otelului(Marius Stan a incercat proiectul de la Galati la Iasi)dar bineinteles ca Nichita nu mai avea o sursa de venit si la durut undeva de suporterii ieseni!Eu cred ca cel mai bine ar fi sa se retraga si sa lase pe altii sa contruiasca o echipa!

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Noiembrie 26, 2011, 11:27:17 pm »
Balan,Straton,R.Tincu,Ciucur,Onofras,Gado,C.Tudor,Balba plus cei din propria pepiniera:Badic,Avramia si Herghelegiu...Restul..Sanatate! Cu acesti jucatori..care sa li se alature 5-6 jucatori de valoare..si cu inca 2-3 juniori putem forma o echipa valoroasa!Nu cred ca vom promova anul acesta pentru ca nu suntem pregatiti de Liga 1..dar in acest retur putem forma in acest fel o echipa care sa promoveze anul viitor lejer in prima liga..si acolo sa nu se zbata in zona retrogradarii si macar in zona de mijloc a clasamentului!Sper ca cei din conducere sa ia cele mai inspirate decizii in privinta echipei!

Am vazut astazi repriza secunda de la constanta... Parerea mea este ca fundasii centrali Mitrea si R. Tincu (mai ales, care a fost depasit cu regularitate de cvasinecunoscutul Patulea) nu au ce cauta la o echipa care are ca pretentii promovarea ! Nalati, la experienta lui, este o crunta dezamagire (atat de putin cat a jucat, parea mai degraba scarbit de faptul ca fost introdus pe teren si tre' sa joace), Boestean e modest tare, iar Ghiceanu este de-a dreptul penibil.... Mi-a placut atitudinea acestui Natanael Paval (care a fost introdus in repriza secunda), disponibilitatea la efort a lui Vladu si chiar Ciucur, veteranul Ghindaru, Straton si (partial) Cl. Tudor, care pare ca mai stiu ceva cu mingea... Lui  Herghelegiu ii lipseste forta, C. Popa nu a prea fost deranjata... imi pare rau ca nu am apucat sa il vad mai mult pe Onofras, unul dintre jucatorii mei preferati din perioada regretatei POLITEHNICA IASI !
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

Daniel

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Noiembrie 27, 2011, 08:51:54 am »
Nu trebuie sa judecam un jucator dupa un singur meci!Poate a prins o zi mai proasta...

gabbidon

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Noiembrie 27, 2011, 11:29:51 am »
As renunta la: Dani, Balan, Boestean, Florea, Vatavu, Ghindaru, Paval, Marinkovic, Aldea.

ghettou__dacia

• Full Member
  • Mesaje postate: 139
  • Fotbalul (iesean) a murit ... A RAMAS DOAR URA !!!
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Noiembrie 27, 2011, 06:45:34 pm »
As renunta la: Dani, Balan, Boestean, Florea, Vatavu, Ghindaru, Paval, Marinkovic, Aldea.

Da' cu Balan ce ai ???.... Face parte din copiii Politehnicii, alaturi de Paul Tincu, Onofras, Badic sau Avramia... Apropo, cred ca ar fi oportuna readucerea lui Cretu de la Hunedoara !  ;)

I-as introduce in clubul  disponibilizatilor pe Nalati, Orac, C. Popa, Mitrea si Ghiceanu; si le-as mai da o ultima sansa lui R. Tincu si Balba...
“Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei.”
(Sigmund Freud)

SandyBF

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Decembrie 02, 2011, 11:14:34 pm »
Dar de Sasha Martinivik transferat de la de Academia lui Hagi ce se mai aude??? ca vad ca numai e titular :( si juca bine ... cika vrea sa il dea afara... ionut popa
niciodata sa nu zici niciodata:)

serg1o

• Full Member
  • Mesaje postate: 102
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Decembrie 12, 2011, 08:36:05 pm »
daca pleaca vom avea probleme

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!