CSMS IASI

Autor Subiect: Nume / indentitate echipa  (Citit de 7063 ori)

ab

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
    • Vezi Profilul
Nume / indentitate echipa
« : Octombrie 02, 2011, 11:28:33 pm »
Vreau sa-i inteleg pe cei care spun ca echipa asta nu-i mai reprezinta fiindca nu se mai cheama Politehnica.
Care este logica, cum gandesc cei care zic asta?

Eu cred ca echipa reprezinta orasul, reprezinta Iasiul si implicit pe ieseni, indiferent cum se cheama.
Pana cand nu o sa invatam sa trecem peste astfel de motive, pretexte mai mult sau mai putin semnificative, nu vom reusi niciodata sa ajungem la nivelul Galatiului sau al Vasluiului.

Trebuie sa ne trezim, chiar si noi, suporterii, de la noi trebuie sa plece totul.
Vasluiul a facut egal in deplasare cu Lazio, Otelul joaca cu Manchester! Incredibil, cu Manchester!
Fotbalul aduce un capital de imagine fantastic pentru un oras, pentru o comunitate.

O echipa fara fani nu exista, nu isi are sens. In Iasi sunt multi iubitori ai fotbalului, care trebuie sa revina alaturi de echipa, sa revina la stadion acum, cand echipa nu are cel mai bun joc. Poate asta inseamna sa fii suporter. Sa stii sa "suporti" si momente mai slabe, pentru ca acea echipa te reprezinta.
« Ultima Modificare: Octombrie 03, 2011, 08:13:02 am de admin »

cartman

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
Re: Nume / indentitate echipa
« Răspuns #1 : Octombrie 04, 2011, 09:25:30 am »
inseamna ca pentru tine Politehnica nu a insemnat nimic...pentru multi ieseni, orasul nu a avut decat o singura echipa: Politehnica Iasi...restul e cancan  ;)
Remember, remember the 5th of November

ab

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Octombrie 04, 2011, 09:42:28 am »
You are not allowed to view links. Register or Login
inseamna ca pentru tine Politehnica nu a insemnat nimic...pentru multi ieseni, orasul nu a avut decat o singura echipa: Politehnica Iasi...restul e cancan  ;)

Aha, deci solutia este aia tipic romaneasca. Echipa nu mai exista, asta e, ne resemnam si traim din amintiri??

cosa nostra

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Octombrie 04, 2011, 03:42:28 pm »
POLITEHNICA IASI era a noastra...si noi...am lasat-o sa...moara!!!!
MARI OAMENI ...MARI CARACTERE... SUNTEM...

Iasi

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Octombrie 04, 2011, 05:08:21 pm »
POLITEHNICA IASI era a noastra...si noi...am lasat-o sa...moara!!!!
MARI OAMENI ...MARI CARACTERE... SUNTEM...

Si ce-ai fi vrut sa facem frate??cand  vom fi uniti cu totii ,si nu vor fi mancatori de rahat...atunci sa ai pretentii sa facem ceva...a avut cineva initiativa...la  ceva??nu cred....Politehnica a murit...traiasca CSMS!tare mi-e ca in 1-2 ani,CSMS se va numi....POLITEHNICA  :)  !!
Sustine-ti echipa LOCALA!!NU fi sclavul buCURestiului!!

cosa nostra

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Octombrie 06, 2011, 01:11:16 pm »
au fost initiative,propuneri...in mai mica sau...mai mare masura!!! dar noi mergem pe principiul "regele a murit...traiasca regele"...
 nu am nimic impotriva CSMS-ului...chiar urez bafta...astept in schimb"frate"...revenirea la POLITEHNICA IASI 1945...noi astia mai purii ne place vechiul..."frate"

Iasi

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Octombrie 06, 2011, 03:50:14 pm »
au fost initiative,propuneri...in mai mica sau...mai mare masura!!! dar noi mergem pe principiul "regele a murit...traiasca regele"...
 nu am nimic impotriva CSMS-ului...chiar urez bafta...astept in schimb"frate"...revenirea la POLITEHNICA IASI 1945...noi astia mai purii ne place vechiul..."frate"

Bun..astept sa ma anunti cand va reveni...daca va reveni...pana atunci ce sa facem???...sa stam in casa inchisi???sa nu mai mergem nicaieri???dc nu ati luat atitudine in 2000 cand Poli a murit prima data,cand a fost preluata de Unirea 2000 ,pt a nu disparea inca de atunci pt -care alt motiv,oare??-datorii la stat sau alte terte persoane....daca nu era atunci Huodea,Poli nu mai exista inca de atunci....

cosa nostra

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #7 : Octombrie 06, 2011, 09:23:17 pm »

Bun..astept sa ma anunti cand va reveni...daca va reveni...pana atunci ce sa facem???...sa stam in casa inchisi???sa nu mai mergem nicaieri???dc nu ati luat atitudine in 2000 cand Poli a murit prima data,cand a fost preluata de Unirea 2000 ,pt a nu disparea inca de atunci pt -care alt motiv,oare??-datorii la stat sau alte terte persoane....daca nu era atunci Huodea,Poli nu mai exista inca de atunci....
am impresia ca jocul asta...promovare inainte de alegeri... l-am mai intalnit candva :-\...nu tre sa ma inveti istoria POLI IASI 1945...nu este cazul...
aveam doar o parere...nu ma deranjeaza CSMS...ma deranjeaza ca aceeasi papusari sant pe acolo...

Iasi

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Octombrie 06, 2011, 10:20:37 pm »

am impresia ca jocul asta...promovare inainte de alegeri... l-am mai intalnit candva :-\...nu tre sa ma inveti istoria POLI IASI 1945...nu este cazul...
aveam doar o parere...nu ma deranjeaza CSMS...ma deranjeaza ca aceeasi papusari sant pe acolo...

Papusari,nepapusari...tu ce solutii vezi???adu tu pe cineva cu bani sa preia POLITEHNICA cu tot cu datorii ,sa le achite si s-o reinvie...apoi poate da in judecata pe cei care au facut acele datorii...dc nu sunt trasi la raspundere cei care au lasat Poli sa moara??????????????DE CE??????hai ca o dam in ...tragi-comedie de-acum..sunt satul sa tot aud din gura...VREAU FAPTE....de fapt,noi iesenii suntem cunoscuti in tara ca mari "datatori" din gura...dar fapte ....la sfantu asteapta......

ab

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Octombrie 07, 2011, 06:08:38 pm »
Se pare ca am ajuns unde trebuia, concluzia fiind ca totul se reduce la:
  • bani
  • influente politice

Avand in vedere situatia actuala, sincer mie unuia nu-mi ramane decat sa sper ca se va reusi promovarea in acest sezon si cred ca totul va reveni la normal atunci.

GS

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 68
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Octombrie 07, 2011, 11:33:40 pm »
chiar nu am vrut sa mai am vreo legatura cu aceasta echipa. am dat din greseala de acest forum si am vazut acest subiect si chiar nu ma pot abtine. fratilor voi sustineti doar un nume? sau o echipa doar din liupsa de ocupatie?

da fratilor aceasta echipa, csms, nu e POLITEHNICA si motivul e unul cat se poate de simplu si de real: csms=navobi iasi+ tricolorul breaza si atat. deci unde e Politehnica in ecuatia asta? nu e! deci csms nu e Politehnica. sper ca i`ai inteles pe cei care spun ca Politehnica nu e csms. pai fratilor voi credeti ca in bucuresti daca s`ar desfiinta 2 din cele 3 echipa, suporterii celor 2 echipe desfiintate s`ar duce sa o sustina pe a treia doar pentru faptul ca e singura echipa care reprezinta orasul ?

Iasi

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Octombrie 08, 2011, 01:21:23 am »
chiar nu am vrut sa mai am vreo legatura cu aceasta echipa. am dat din greseala de acest forum si am vazut acest subiect si chiar nu ma pot abtine. fratilor voi sustineti doar un nume? sau o echipa doar din liupsa de ocupatie?

da fratilor aceasta echipa, csms, nu e POLITEHNICA si motivul e unul cat se poate de simplu si de real: csms=navobi iasi+ tricolorul breaza si atat. deci unde e Politehnica in ecuatia asta? nu e! deci csms nu e Politehnica. sper ca i`ai inteles pe cei care spun ca Politehnica nu e csms. pai fratilor voi credeti ca in bucuresti daca s`ar desfiinta 2 din cele 3 echipa, suporterii celor 2 echipe desfiintate s`ar duce sa o sustina pe a treia doar pentru faptul ca e singura echipa care reprezinta orasul ?

Sa nu exageram...ca devenim penibili...poi tu crezi ca,daca nu se desfiinta Politehnica ,mai aparea CSMS??? :)  Nu cred...Voi cei care...muriti de dorul lui POLI...voi credeti ca sunteti singurii care au tinut cu ei????credeti ca sunteti singurii carora le pare rau de desfiintarea POLITEHNICII???hai sa fim seriosi,da?

Ia spuneti voi acum..ce ar trebui sa facem ,noi astia care iubim fotbalul??Sa stam in case,sa nu mai iesim la stadion???Stim cu totii ca Primarul are partea lui de vina,pt desfiintarea echipei...si a facut alta pt a scapa de acele datorii...Pb e...de ce nu sunt trasi la raspundere cei care au lasat sa se adune asemeena datorii????Ce raspundere au avut ei????Unde sunt banii dati de Mobilis???UNDE SUNT???Pt ca ei au dat fratilor,peste 3,5 milioane de euro!!!Plus ce a mai dat primaria,pfff....amm avut buget de vreo 6-7 milioane in anul cand am retrogradat !!!!! :|

GS

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : Octombrie 08, 2011, 10:00:03 am »
e vina celor care au fost la conducerea clubului .. Boca, Starica... etc care nu au stiut cum sa-i gestioneze.

si dupa cum am mai zis, nu am nimic impotriva, sustineti ce echipa vreti dar nu mai asociati POLITEHNICA cu csms. Nu va mai folositi de Poli ca pretext. inteleg, sustineti csms dar lasati Poli in pace. aceste 2 echipe nu au nici o legatura una cu alta.

si chiar as ruga daca se poate sa fie schimbata poza de la antet, in care apar baierti care nu sustin acsms, baieti care au facut parte din GS`05. sunt poze care nu reprezinta aceasta noua echipa. la fel cum e poza de pe pagina site`ului cu stadionul full, stadion care nu a fost asa la nici un meci al actualei echipe.

Iasi

• Newbie
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Octombrie 08, 2011, 02:05:33 pm »
e vina celor care au fost la conducerea clubului .. Boca, Starica... etc care nu au stiut cum sa-i gestioneze.

si dupa cum am mai zis, nu am nimic impotriva, sustineti ce echipa vreti dar nu mai asociati POLITEHNICA cu csms. Nu va mai folositi de Poli ca pretext. inteleg, sustineti csms dar lasati Poli in pace. aceste 2 echipe nu au nici o legatura una cu alta.

si chiar as ruga daca se poate sa fie schimbata poza de la antet, in care apar baierti care nu sustin acsms, baieti care au facut parte din GS`05. sunt poze care nu reprezinta aceasta noua echipa. la fel cum e poza de pe pagina site`ului cu stadionul full, stadion care nu a fost asa la nici un meci al actualei echipe.

Hai lasa-ma..pe cat pui pariu ca ,daca promovam,stadionul va fi plin iar? :) La Timisoara cum a fost stadionul plin,cu toate ca Poli nu e Poli ...e bragadiru,aek,etc,iar noi nu comparam cu TM la nivel de performante....deci.......

GS

• Jr. Member
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Octombrie 09, 2011, 09:36:50 am »
nu conteaza cum va fi sau cum nu va fi. sunt niste poze care nu reprezinta aceasta echipa. in special aceasta de pe forum. deci rog adminul sa o schimbe si sa sa puna o poza originala a csms`ului sau cei care o sustin !!

Fii alaturi de echipa! Arata ca esti fan... pe Facebook!